Firebird (ex-Phoenix) 0.6 väljas

Järgnev jutt pakub huvi ilmselt vaid neile, kes pole rahul oma Internet Exploreri nimelise brauseriga.

Mozilla meeskond lasi välja Firebird 0.6 versiooni. See on sama brauser, mis varem kandis nime Phoenix, kuid nimi muudeti vist seoses sellega, et samanimeline andmebaas on olemas. Mitte et Firebirdi nimelist autot näiteks olemas pole :) Igaljuhul sai ta endale kahte arvutisse pandud 0.5 asendama (too kippus aeg-ajalt pikali jooksma, kui ägedalt surfida). Uuendused järgmised:

- Veidi uuenenud välumus – nupud ja eriti options. Loomulikult ka kümneid huviliste joonistatud välimusi, mille muutmine imelihtne.
- Kõik personaalne info (surfimise ajalugu, küpsised, cache võimalik ühe nupuga ära kustutada.
- Ekraanile mitte ära mahtuvad pildid tehakse automaatselt väiksemaks. IE-lt see asi kah üle kantud siis lõpuks.
- Mac OS X kasutajatele kah.

Uusi asju on veel, aga need vast olulisemad. Ühe puudujäägi leidsin juba kah. Kui palju tab‘e avada, siis enam ei paista olevat menüüs valikut “close all other tabs“, mis nagu väga abiks, kui tahaks korraga 10 tab‘i kinni panna. Install on lihtne. Või tegelikult installi polegi. Tuleb lihtsalt asi endale lahti pakkida. Vanema versiooni kõik eelistused võetakse automaatselt üle. Vist vaid pluginaid ei kopeeritud.

Aga jah, praegu on ta oma arengus jätkuvalt sellises faasis, kus programm ise küll hea lihtne, aga just install ja uuendamine ehk arusaamatut tavakasutajale. Tuleb ära oodata mingi ver.1, siis võin juba kõigile soovitada :)

11 comments - What’s your take?

 1. tfr says:

  Ikka vastupidi – Firebirdi nimeline andmebaas on olemas. :) Kui URLidesse laskuda, siis – http://firebird.sourceforge.net/

 2. obrok says:

  pigem mis ma tahtsin 8elda oli see et kas kindlasti 0.5-l ei olnd image resizemist? ma arvan lihtsalt et optionsit polnud v2lja toodud aga toetus oli olemas. ei viitsi kontrollida.

 3. Kaido says:

  Tegelikult üks küsimus teadjamatele. Mis brauser töötab kõige paremini ühe totaalselt juustu arvuti peal: 486 50MHz, 32 MB mälu. Vaja, et lihtsalt näitaks lehekülgi. Ons see õige valik Opera või hoopis Firebird? Nimelt mul vanaisa mõtles surfama hakata et põllumajandusliku infot hankida :)

  Kui keegi oskab hoopis soovitada mõnd suht odavat natuke paremat arvutit, võtaks ka kuulda.

 4. devil says:

  Muidu tundub 0.6 palju kiirem kui eelmine versioon, aga see uus skin on tõsiselt kole. Vana oli just selline mõnusalt lahe ja mitte liiga värviline.
  Themede vahetamine aga minul ei taha kuidagi eriti toimida kahjuks :(
  Aga see piltide vähemaks tegemine on IMHO kõige haigem fetuur üldse brauseritel. Sest ega pildi download aega see ju vähemaks ei võta. Ikkagi pead kõige pealt ootama, et SUUR pilt alla laetakse ja siis alles näidatakse väiksemana.
  Piltide veebi panijal peaks natuke loogilist mõtlemist peas olema: 1024×768 pilt peaks enamvähem ülemine piir olema), aga ikka panevad mõned omale galeriisse üles 1600×1200 pildid.
  Aga noh, mis mina ka arvutigraafikast ja piltidest üldse tean.

 5. Teller says:

  Firebird tegelikult mälu ikka võtab. Kas vähem-rohkem-samapalju kui teised, seda ei oska öelda, aga vanemal masinal võib probleeme tekkida.

  Aga ma võin töölt uurida, et kuidas seal vanade arvutitega käitutakse :)

 6. Teller says:

  Siiani pole enam midagi kinni jooksnud. See on boonus. Ja Margiti saidi proovisin kah ära. Nüüd võtab brauseri ainult minutiks mõtlema. Kohe nii, et üheski aknas ei saa midagi teha. Ei tea, mis seal lehe koodis nii hullu on.

 7. hardi says:

  Internet Explorerist on absoluutselt kõik browserid paremad ,aga antud veebisirvija(Firebird 0.6) jäi samade lehtede näitamisega hätta ,millega ei saanud hakkama ka netscape.

  aga muidu tundub ,et tuleb vist uus browser kasutusele võtta.

 8. devil says:

  See on ju ka loogiline, sest nii Firebird kui ja NN kasutavad ju sisemuses Mozilla core-i. Kui muidugi jutt uuest Netscapest käib.

 9. Teller says:

  Sellel defaultskinil veel üks häda. Ta tab’i riba on laiem kui ma harjunud olen. Muidugi on tegu vaid mõne pixeliga ilmselt, aga see oli piisav, et skini vahetada. Vat kui hea, et see võimalik on :)

 10. mina says:

  tere!
  Olen arvuti osas väga rumal ja võhik, sellepärast ka selline küsimus, ehk oskab keegi öelda, kuidas saaks kaotada pildid igasugustelt lk,lt(nt. postimehes, delfis jne)inernet exploreris

Leave a Reply