Eesti blogid: müüt müüdiks

Tuletõrjetorn

Ma olin miskipärast arvanud, et peale digi.ee launchi tekib iseenesest Eesti blogides kasvõi väike, aga siiski olemasolev buzz. /…/ Digi.ee puhul mitte midagi sellist ei toimunud. Siiani on minuteada olnud sellele kaks viidet, üks Veigo juures ja teine Kuldari blogis. Ja külastajatetulv saabus peale seda, kui Postimehes ilmus meie uue saidi meediaarvustus. Ärge saage valesti aru, ma ei oodanud kunagi, et blogijad asuvad meie ees põlvitama ja nimetavaid meid paremaks kui The Rolling Stonesi, aga teisest küljest, ma oleksin midagigi rohkem lootnud.

Viide: Eesti blogid: müüt iseenesest? (digi.ee case study laadne sissekanne)

Kes on digi.ee lugeja? Aktiivne blogija, keda tehnika, vidinad ja taoline huvitab? Jah, aga ta on sama info juba enne engadgetist, dpreview’st, gizmodost, wiredist ja mujalt kätte saanud. Ja võib-olla mõnd asja isegi oma ajaveebis kajastanud. Teine grupp lugejaid on need, kes paberkandjal [DIGI] ja Arvutikasutajat ostavad. Need, kes ei blogi, eelistavad eestikeelset uudist ja ei viitsi eri kohtadest uudiseid kokku noppimas käia.

Mina ei loe regulaarselt välismaiseid tehnikablogisid ja tellisin endale digi.ee uudised, et näha, kuidas nad arenevad. Aga viidata… Ilmselt elan jätkuvalt mentaalses ajajärgus, kus eeldan, et Eesti internet on nii väike, et kõik teavad nagunii, mis siin toimub ja midagi väga eraldi viidata ja kommenteerida pole vaja. Ja mul on tunne, et sama moodi mõtlevad nii mõnedki veel, sest väga tõhusat viitamist, ristkommetneerimist ja muud taolist pole meil kunagi olnud. Ikka sama eeldus, et “no minu lugeja loeb Tehnokratti ja Kaljundit ja Olkast ja…, mis ma siin ikka lingin”.

Ja kolmandaks, mida kirjutama panevat on digi.ee teinud? Lihtsalt tekkimisega teenivad vähesed asjad postituse ära, aga kui Henrik teema nii toreda väikse intriigi ja torkega serveerib, siis paneb küll kommenteerima ja viitama. Mission accomplished, Henrik.

Lisa: Henrik ise rõhutab, et asi pole niivõrd digi.ee-s, teda huvitab hoopis see, et mis Eesti blogosfääris vadinat tekitab, mis kirjutama paneb. Palun väga – katastroofid, testid (eriti kui neid saab oma blogisse kleepida), brauserid, Borat, liiklus/autod/tartu maantee, naljakad videod YouTube’is…

PS. Siin ei saa enam kommenteerida, kirjuta oma blogis ja viita tagasi või kasuta tagasiside andmiseks e-posti: (viide ka alati kusagil lehel).

3 comments - What’s your take?

 1. Veigo Vesman says:

  veelkord digist

  Henrik ja Teller on käsile võtnud mingisuguse teema lahkamise. Soovitan enne lugeda seda Henriku asja, ja siis Tellerit. Kui keegi küsib, miks asi puutub minusse siis Minu nimi on seal ka kenasti mainitud ju:P Alustuseks oleks mõningad vabandused Henri…

 2. 42 says:

  ei tea küll miks

  Eesti blogid: müüt müüdiks (Teller plõksib) Kes on digi.ee lugeja? Aktiivne blogija, keda tehnika, vidinad ja taoline huvitab? Jah, aga ta on sama info juba enne engadgetist, dpreview’st, gizmodost, wiredist ja mujalt kätte saanud. ma ei teadnud seda k…

 3. henrik says:

  Ajalooline roundup

  Tuleviku ja kes teab veel mille tarbeks mlesin, et tore me oleks kokku koondada minu buzzipostituse kohta tehtud postitused teistes ajaveebides.

Leave a Reply